Zpravodajství

Show japonských bubeníků ve Snídani s Novou

Japonská skupina Yamato míří do Brna a Prahy, aby předvedla svou velkolepou bubenickou show. V pátek 9. února je můžete vidět ve Snídani s Novou!


Strhující show YAMATO - THE DRUMMERS OF JAPAN začíná v Brně (6. - 8. února, Janáčkova Opera ND Brno) a ve dnech 9. - 10. února pokračuje v pražském Kongresovém centru, vždy od 19:00 hodin. 

 

Během této velkolepé bubenické show, ve které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy - SHOW
v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů včetně bubnu „Odaiko" vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu.

Yamato nejsou v Česku poprvé, své umění předvedli v březnu roku 2006.

Vystupují:
Takeru Matsushita, Akiko Ogawa, Satomi Ikeda, Midori Tamai, Tetseru Okubo, Tomoko Kawauchi, Kazayuki Mandokoro, Takaoki Masui, Saori Higashi.

Historie Yamato

Yamato založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za „kolébku japonské kultury". V současné době soubor sídlí ve vesnici Asuka a s tradičními japonskými bubny „Wadaiko" cestuje již více než 10 let po celém světě.

Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které zhlédlo více než milion lidí.

Poselství YAMATO

„Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověku dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my - Taiko bubeníci z Yamato - hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, ve kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce - zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa, dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou sílou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál..."

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz