Zpravodajství

Darujte krev také v únoru a březnu

Darujte krev také v únoru a březnu

Organizace na podporu dárcovství krve se v těchto měsících znovu snaží přilákat nové dárce. Prožíváme totiž nejslabší měsíce v roce - dárců je v únoru a březnu každoročně nejméně.

Zdroj: TV Nova

Krev od dárců se ve zdravotnictví využívá nejen k záchraně raněných nebo pacientů po těžkých operacích. Je potřeba i k léčbě dlouhodobě nemocných a dokonce i k výrobě léků. Dárců ale tradičně v zimních měsících ubývá.

 

Další komplikace způsobuje i chřipková sezóna, nemocní darovat krev nemohou. Proto se sdružení Zdraví - život snaží nalákat i lidi, kteří normálně krev nedarují.

 

Že mají ve sdružení smysl pro humor, zjistili někteří noví dárci ve chvíli, kdy dostali jako odměnu lístky na muzikál Jack Rozparovač.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz