Zpravodajství

Král má 400 tisíc a stále vede

Režisér Jiří Menzel může být spokojen. Jeho snímek Obsluhoval jsem anglického krále si i po sedmi týdnech promítání v kinech drží vedoucí pozici a od svého lednového uvedení do kin jej ještě žádný film nepředběhl. Navíc film už podle údajů Unie filmových distributorů navštívilo 399 803 lidí, což dává tvůrcům naději, že si snímek brzy najde i svého půlmiliontého diváka.


Úctyhodné tržby ve výši čtyřiceti šesti milionů korun ale zatím čtyřiaosmdesátimilionový filmový rozpočet nezaplatily. Možná pomohou slovenští diváci, kteří si osud Jana Dítěte užívají od 23. ledna.

V Bratislavě představení uvedl režisér Menzel plus ostatní členové delegace, a to producenti Rudolf Biermann a Rober Schaffer, asistent režie Jiří Kačírek plus herci Marián Labuda, Martin Huba, Milan Čorba a Zuzana Fialová. Na slovenskou premiéru přišli kromě celebrit i zástupci Ministerstva kultúry Slovenské republiky nebo velvyslanec České republiky v SR pan Galuška. Za první víkend promítání u našich sousedů byl „Král", co se návštěvnosti týče, ve vedení.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz