Zpravodajství

Lostprophets nasadili rockovou laťku pořádně vysoko

Lostprophets nasadili rockovou laťku pořádně vysoko
Zdroj: Sony BMG

Velšští odvážlivci a experimentátoři, kapela Lostprophets, vydávají své druhé album. Po nepřetržitém téměř tříletém turné k debutové desce The Fake Sound of Progress přicházejí s precizním albem Start Something.

Skupina těchto mladých muzikantů - Ian Watkins (zpěv), Mike Lewis (kytara), Lee Gaze (kytara), Stuart Richards (baskytara), Mike Chiplin (bicí) a Jamie Oliver (klávesy, programování) - se na čtyři měsíce zavřela do nahrávacího studia v Los Angeles. Bylo to poprvé, co měla kapela sestavený pořádný rozpočet. "S minulou deskou to bylo tak, že jsme přijeli do studia, rychle ji nahráli a zase vypadli," říká Jamie. "Neměli jsme producenta, takže jsme tam prostě přišli, odzpívali texty a nikdo se na nic neptal. Tentokrát jsme nahráli desku, na které jsme pracovali velice důkladně. Všechno jsme dovedli k dokonalosti."

Těšte se na velice impozantní záležitost, která se ovšem nikterak netluče se syrovostí kapele Lostprophets vlastní. Písničky jako třeba úvodní "We Still Kill The Old Way" nebo "To Hell We Ride" mají zvuk, který způsobuje závrať, zatímco "Goodbye Tonight" je přímo úžasná, Novou vlnou inspirovaná popová skladba. Singl "Burn Burn" je chytlavý rock s energickými sbory. Mnoho písní v sobě mísí několik žánrů, například "Last Train Home", která začíná atmosférickými slokami a poté se změní v rychlý, hymnický zpěv, doplněný divokými vokály, které nazpívali členové Good Charlotte.

"Nejsme žádná post-hardcorová kapela, nejsme nu-metalová kapela, nechceme nikomu nic dokazovat. Chceme prostě dělat muziku, která nás baví," shrnuje Ian Watkins.

Tahle kapela vás touto deskou nudit rozhodně nebude...

Sony BMG
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz