Zpravodajství

Červům se v paštice v obchodním domě dařilo

Obchodní dům Kaufland v Hradci Králové prodával zapáchající drůbeží paštiku, která se hemžila červy. Tentokrát ale zkaženou potravinu neobjevil zákazník supermarketu, ale náš reportér. Ten dokonce dvě paštiky zaplatil bez problému u pokladny. V tomto supermarketu to přitom není první případ. Nedávno si tam zákazník koupil zkažená vajíčka. Taky plná červů.


Kaufland stáhl paštiky z prodeje. Po požití zkaženého jídla mohou oslabení lidé i zemřít.

Na první pohled je v hradeckém Kauflandu velmi čistý regál plný paštik. Když se ale podíváte blíž, zjistíte, že něco není v pořádku. Všude okolo se line obrovský zápach, okolo regálu poletují mouchy a paštiky jsou obsypané červy. I přesto chceme zboží koupit.

Bez větších potíží jsme pak zapáchající paštiku zaplatili u pokladny. Neprodleně jsme proto informovali státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, která případ začíná okamžitě šetřit.

Vedení Kauflandu nám na kameru nechtělo poskytnout žádné vyjádření. E-mailem nám poslalo pouze písemné prohlášení. "Jako okamžité opatření bude tento výrobek v co nejkratší možné době stažen z prodeje ve všech našich obchodních domech v České republice, a to do té doby, než se objasní původ problému a prokáže se bezzávadnost tohoto zboží," psalo se v prohlášení.

To, že jsou na jídle červi, svědčí o tom, že regál dlouho nikdo neuklízel. Z vajíček se červi za pokojové teploty vylíhnou až po třech dnech. Navíc ve zkaženém jídle může být podle lékařů klidně i listerióza.

Stejný královehradecký Kaufland vzbudil rozruch ani ne před půl rokem. Zákaznice si tady koupila zkažená vejce, ve kterých už červi byli několik dní.

Kontroloři chtějí do prodejny vyrazit znovu. Pokud by zjistili stejné nedostatky, hrozí Kauflandu pokuta několik milionů korun.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz