Zpravodajství

Mimořádná schůze nebyla, levice ostrouhala

Mimořádná schůze nebyla, levice ostrouhala
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Palba dotazů v Poslanecké sněmovně, kterou chtěla opozice namířit na vládu, se nekonala. Opozice chtěla mluvit o horkých tématech jako je třeba americká radarová základna nebo euroústava. Jenže k otázkám se nakonec vůbec nedostala. Poslanci vládní koalice totiž zablokovali schválení programu mimořádné schůze a ta tedy nemohla ani začít.

Ostré výměně názorů ve sněmovně to ale nezabránilo. Předseda poslanců sociální demokracie Michal Hašek apeloval na vládní koalici, aby umožnila schválení programu mimořádné schůze. Na ní chtěla opozice podrobit vládu výslechu na ožehavá témata jako je radarová základna nebo euroústava. Jenže koalice tvrdí, zatím není o čem diskutovat.

V bitvě o mimořádnou schůzi nakonec koalice zvítězila a zablokovala ji. Pomohl jí v tom i přeběhlý poslanec sociální demokracie Michal Pohanka, který se hlasování zdržel.

"Je vidět, že pan pohanka tady zafungoval, je to věc politické korupce, před takovým člověkem si odplyvnout," řekl šéf soc. dem. Jiří Paroubek.

Jedním z témat, o kterém chtěla opozice na mimořádné schůzi mluvit, byla euroústava. Jenže ani vládní koalice zatím netuší, jaké stanovisko k ní zaujme.

V tomto duchu se odbývala debata v poslanecké sněmovně o tom, jestli vůbec začne mimořádná schůze. Opozice chtěla vládu podrobit výslechu na ožehavá témata, koalice se bránila, že ještě nenadešel čas.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz