Zpravodajství

Satira o Hitlerovi jde v zahraničí na dračku

Autoři filmové satiry o Hitlerovi trefili do černého. Německý film zesměšňující bývalého německého diktátora se skvěle prodává po celém světě. Jen v Německu se ještě mnozí ptají, zda již nastal správný čas na satirické zpracování tématu, které je pro Němce stále bolavou ranou.

Jak uvedla německá společnost Beta Cinema, kupec filmu Mein Führer (Můj vůdce) se našel už v 16 zemích, včetně Česka a Slovenska. Dostane se ale také do jihoamerických států Argentiny, Chile a Uruguaye.

Distributoři si slibují, že se kontroverzní snímek dále bude dobře prodávat u příležitosti filmového festivalu Berlinale, který dnes v německé metropoli začíná.

Film o Hitlerovi vyvolal především v Německu jako "zemi pachatelů" diskuse, zda už je přípustné tehdejší dobu zpracovávat formou grotesky. "Vůdce" z filmu je soucitný, sentimentální a impotentní zároveň. Snímek se odehrává v poslední fázi Hitlerovy vlády, kdy se ho nacističtí pohlaváři pokoušejí probudit z nastupující letargie.

Film má v Německu slušnou návštěvnost, ale mezi vyložené trháky se nezařadil. O minulém víkendu, kdy se promítal už čtvrtý týden, byl čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz