Zpravodajství

Strhl se boj nejužší ulici v republice

Strhl se boj nejužší ulici v republice
Zdroj: TV Nova

Katova ulička v Kadani má obrovskou šanci, že bude zapsána do České knihy rekordů. A to jako nejužší ulička v republice. Když se ale město chystalo na zápis, ozvali se lidé z Prahy 1.

Na Kampě je prý totiž ještě užší průchod mezi dvěma domy - ten ale není zapsaný v katastru jako ulice, a tak Praha nakonec ostrouhala.

Katova ulička v Kadani vznikla ve středověku. Mistr popravčí procházel kordonem na náměstí, kde dostál svému krvavému řemeslu. Katova ulička je v nejužším místě 65 centimetrů široká. Lidé se v ní často nevyhnou ani intimním kontaktům. Muži si pochvalují, když se proti nim objeví vnadná žena.

Ještě užší pasáž je na pražské Kampě. Ta ale není nazývána uličkou, takže v Kadani slaví primát.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz