Zpravodajství

Opava nemá dostatek zubařů

Opava nemá dostatek zubařů

Opavsko se nyní potýká s kritickým nedostatkem zubařů. Mnozí zubaři totiž odcházejí do důchodu. Noví ale nepřicházejí. Nyní hrozí, že až 18 000 pacientů zůstane bez svého zubaře.

Zdroj: TV Nova

I zubaři stárnou. Mnozí nyní odcházejí do důchodu. Náhrady za ně ale nepřicházejí. Zbylí zubaři mají často plný stav a nové pacienty nepřijímají. V Opavě je nyní na 60 000 obyvatel pouze 63 zubních lékařů. Z toho 12 lékařů letos odchází do penze.

Dojíždění za zubařem do jiných měst

Možnost řešení této situace je pro Opavany v současné době následující. Mohou jezdit za zubařem do okolních měst. To se ale mnohým obyvatelům nelíbí. Jezdit několik kilometrů na zubařskou prohlídku není zrovna nejideálnější stav. Mnozí ani na takovéto dojíždění nemají peníze. Krom toho nedostatek zubařů je po celé České republice. Opavané by proto nemuseli uspět ani v okolních městech.

Přímé platby

Zubaři tu také stále častěji požadují od pacientů přímé platby. Mnozí zubní lékaři totiž vypověděli smlouvy s pojišťovnami. Lékaři tuto situaci vysvětlují slovy: problémem prý jsou limity ze strany zdravotních pojišťoven.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz