Zpravodajství

Drupi nazpíval duet s Monikou Absolonovou

Drupi nazpíval duet s Monikou Absolonovou
Zdroj: Korzo

Legendární dnes téměř šedesátiletý italský zpěvák Drupi, který byl u nás velmi slavný v osmdesátých letech, má slabost pro české zpěvačky. Písnička Setkání, kterou kdysi nazpíval s Hanou Zagorovou, se stala velkým hitem. A to byl zřejmě důvod, proč Drupi zavítal opět do Prahy a zatoužil zazpívat si s Češkou. Tentokrát padla volba na Moniku Absolonovou. Oba spolu natočili milostný duet.

Prošedivělého muže, který vzhledem připomíná spíš Indiána než Itala narozeného v Pavii, doprovázela na každém kroku jeho manželka. "Na svého muže nežárlím," odmítá nejjednodušší důvod, proč ho nechce spustit z očí. "Také jsem kdysi zpívala, a tak vím, co všechno je součástí této práce."

Monika Absolonová přiznala, že byla Drupim a jeho jižanskou osobností doslova okouzlena, ale postěžovala si, že jí italština, v níž duet zpívala, jí dala pěkně zabrat. "Moc mi pomohl Michal David, u kterého jsme ve studiu písničku točili," svěřila se Monika.

Dávný Drupiho přítel a spolupracovník Michal David nejen seděl za mixážním pultem, totiž fungoval také jako překladatel. Výsledkem práce je skladba Canto neboli Zpívám, z níž je Drupi velmi nadšený.

Rád by písničku zařadil i na připravované album. Původně ho chtěl s Monikou zazpívat i na známém hudebním festivalu v San Remu. Soutěžní řád ale od letošního roku nepřipouští, aby se ho zúčastnil interpret ze zahraničí. Změnit partnerku ale Drupi odmítl, takže nyní jedná o možnosti, že tato dvojice na festivalu, který proběhne na konci února, vystoupí mimo soutěž, jako hosté.

Zpěvák s nezaměnitelným chraplákem se před třemi desítkami let stal v České republice absolutní senzací díky hitům Vado via, Sereno e, Sambario nebo Piccola e fragile. Československo nebylo jedinou zemí, která ho přijala s otevřenou náručí. Drupi se dokázal prosadit ve Velké Británii, kde dosáhl až do první dvacítky nejhranějších hitů a vystupoval v televizi BBC s Paulem McCartneym nebo Tomem Jonesem.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz