Zpravodajství

Světluška s Anetou získala téměř 11 milionů

Světluška s Anetou získala téměř 11 milionů
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Dlouhodobý projekt Světluška rozdělil v rámci svého 4. ročníku na přímou pomoc nevidomým dětem a dospělým 10 913 145 Kč. Rozhodla o tom grantová komise složená z řad dobrovolných odborníků. Světluška již čtvrtým rokem spojuje ty, kteří potřebuji pomoci a ty, kteří tuto pomoc mohou dát.

Světluška pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením na jejich cestě k samostatnosti. Přispívá na speciální pomůcky jako jsou mluvící počítače i optické lupy, na vodicí psy, osobní asistenci pro zrakově postižené děti integrované do běžných škol. Podporuje zrakově postižené studenty. Financuje projekty, které rozvíjí talent a tvořivé schopnosti lidí se zrakovým postižením.

Patronkou celého projektu je zpěvačka Aneta Langerová, vítězka první řady soutěže Česko hledá Superstar. „Pořád se Světluškou vymýšlíme nové způsoby, jak lidem přiblížit svět nevidomých. Ať už to je v ČR ojedinělá Kavárna Potmě, ve které obsluhují nevidomí nebo benefiční singl s Písní pro Světlušku, kterou jsem nazpívala s nevidomým Radimem Vojtkem. Benefiční singl byl v ČR vydán poprvé a za jediný den se - díky světluščím dobrovolníkům - prodalo neuvěřitelných 15 000 cdéček, což je krásný. Nejhezčí zážitek pro mě byl právě již ze zmiňované Kavárny Potmě a také když jsem slyšela zpívat nevidomé děti, které podporujeme, na koncertě pro Světlušku. Běhal mi mráz po zádech," dodala Aneta Langerová, patronka projektu.

4. ročník projektu Světluška vyvrcholil 16. listopadu benefičním koncertem Aneta pro Světlušku. Večerem provázel Jaroslav Dušek s Alenkou Schutovou, stipendistkou Světlušky. Milými hosty patronky projektu Světluška, Anety, byli Hradišťan a Jiří Pavlica, Michal Hrůza s kapelou a především nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji talentu: Roberto Lombino, Sára Kaliášová, Tomáš „Ray" Kramosil, Pěvecký soubor Školy Jaroslava Ježka, Ráchelka Skleničková a Radim Vojtek, který si zazpíval s Anetou i Hradišťanem.

 

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz