Zpravodajství

Ekologická bomba: ve skladu tikají tuny nebezpečných chemikálií

Ekologická bomba: ve skladu tikají tuny nebezpečných chemikálií
Zdroj: TV Nova

V obci Vilémov u Šluknova objevili reportéři televize Nova, na základě upozornění místních občanů, nezajištěný sklad jedovatých chemikálií. Hasiči ukončili průzkum s tím, že nebezpečných látek je na tomto místě tolik, že bude nutné naplánovat speciální zásah. Majiteli objektu nyní hrozí pokuta až 5 miliónů korun.

Hasiči zjistili, že nebezpečných chemikálií jsou tu asi dvě tuny. Kromě provozu i v laboratoři. Jedů je tolik, že není možné začít s okamžitou likvidací. Objekt přístupný ze všech stran uzavírá nyní policie.

Obec chce sklad uzavřít 

Obec mezitím pracuje na tom, aby se mohl sklad chemikálií před veřejností uzavřít. Je třeba zajistit mnoho vchodů. Připravují se mříže. Na řadu teď přijdou hasiči a chemici. V nejbližší době je čeká podrobný průzkum chemikálií. Zatím se ví o kyselinách sírové, dusičné fosforečné či jedovatém síranu nikelnatém.

Objekt patří firmě Elcar

Podle našich informací tu chtěla vyrábět plastová okna. Ze záměru ale sešlo a objekt je v exekuci. Zatím to vypadá, že veškeré náklady na odstranění nebezpečných chemikálií bude muset nakonec uhradit právě tato firma. Jak vysoké náklady budou, to si zatím nikdo netroufá odhadnout.
 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz