Zpravodajství

Pozorujte zrání sýra webovou kamerou

Milovníci sýra se dočkali převratné události. Mohou teď celých čtyřiadvacet hodin denně na internetu pozorovat zrání sýra. Dobrodružné povahy jistě budou fandit neohroženým plísním a bakteriím na jejich cestě ke vzniku celosvětově uznávané lahůdky.

Farmáři ze západní Anglie si zřídili webovou stránku, kde nadšenci mohou pozorovat zrání 25 kg těžkého kusu čedaru. Sýrař Tom Calver je na svůj nápad pyšný: "Kolik je sýrů na internetu, které mají vlastní webovou kameru a živě vysílají? řekl bych, že jich moc nebude."

Největší událost dne je na adrese www.cheddarvision.tv k vidění kolem desáté ráno, když je bochník na somersetské farmě pravidelně obracen. "Už se na nás podívalo přes 47 000 lidí," dodává pan Calver."Myslím, že díky tomu přibylo na celém světě pár fanoušků kvalitního sýra, což je dobře pro ně i pro nás."

 

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz