Zpravodajství

Firma SATRON čelí trestnímu oznámení kvůli podvodu

Firma SATRON čelí trestnímu oznámení kvůli podvodu
Zdroj: TV Nova

Sdružení obrany spotřebitelů podává trestní oznámení na bývalého jednatele firmy SATRON kvůli podezření z podvodu. Společnost prodávala mobilní telefony. Sdružení tímto krokem reaguje na stížnosti téměř dvou set nespokojených zákazníků, kterým telefony opakovaně nefungovaly a nebo jejich reklamace vůbec nebyly vyřízeny.

Mobilní telefony firmy SATRON lákaly výhodnou cenou. O to víc pak ale jejich majitele potrápily. Série opakovaných závad, nekonečné opravy nebo dokonce úplně odmítnutá reklamace. To jsou zkušenosti nespokojených zákazníků. Někdy telefon nefungoval hned po zakoupení. Koupě na internetu pak byla dokonalou pastí.

Trestní oznámení na bývalého jednatele firmy

Téměř dvě stovky zákazníků firmy SATRON se obrátilo na Sdružení obrany spotřebitelů. To teď podává trestní oznámení na bývalého jednatele firmy Vlastimila Barteka. Ten své internetové stránky a obchody rychle prodal jiné firmě.

Původ telefonů

Telefony podle odborníků nejspíš pocházely z tzv. šedých dovozů. To znamená, že byly původně určeny pro jinou zemi. Prodejce pak zřejmě software neodborně odblokovával. Velmi pravděpodobná je i varianta, že telefony byly kradené.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz