Zpravodajství

Přestřelka v centru Prahy: jeden mrtvý

Přestřelka v centru Prahy: jeden mrtvý
Zdroj: TV Nova

V centru Prahy se v noci opět střílelo. Spor dvou mužů jeden z nich nepřežil. Za krátkou dobu je to šestá vražda na území hlavního města Prahy. Střelec policii stále uniká.

Ochranka vyhodila z jednoho pražského podniku v ulici U Průhonu dvojici peroucích se mužů. Ti na ulici v šarvátce pokračovali. Znenadání se v ulici čtyřikrát ozval výstřel z revolveru. Jeden muž při této přestřelce zemřel. Jeden pachatel tedy čtyřmi výstřely usmrtil jiného návštěvníka diskotéky. Policisté se marně snažili pachatele dopadnout. Za pár minut v nedalekém odpadkovém koši našli alespoň smrtící zbraň. Totožnost pachatele policie zná. Nyní po něm pátrá. Vrahem je 180 centimetrů vysoký Makedonec jménem Valon Azemi.

Šestá vražda v Praze za letošní rok

Tato noční vražda je pro pražské policisty již šestou za letošní rok. Například před čtrnácti dny tu někdo zastřelil muže z Ukrajiny. Pražští policisté tedy řeší jednu vraždu týdně. Stejným tempem by jich tak na konci roku bylo 52. V loňské roce tu prošetřovali policisté 39 vražd. Loni bylo v České republice spácháno 231 vražd. To je o 45 případů víc než v roce předchozím. Počet brutálních útoků končících smrtí tedy stoupá. Podle psychologů je to proto, že lidé ztrácejí zábrany a lidský život pro ně ztrácí cenu.

 

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz