Zpravodajství

Policejní důstojník předával tajné informace

Policií otřásá další skandál. Inspekce ministra podezřívá vysokého důstojníka pražské policie Jaroslava Skrovného, že v minulosti předával neveřejné informace z policejní databáze podsvětí, například zavražděnému podnikateli Františku Mrázkovi. Inspekce už navrhla státnímu zástupci, aby policejního důstojníka obvinil z trestného činu.


František Mrázek, nekorunovaný šéf pražského podsvětí. V archivu měl tisíce informací z policejních spisů. Sama policie po jeho informátorech dosud marně pátrala. Stopa nyní vede k podplukovníkovi pražské hospodářské kriminálky Jaroslavu Skrovnému.

 

Podezřelý policejní důstojník sám Mrázka v minulosti vyšetřoval. V současnosti je nemocný. Na inspekci ministra vnitra odmítl vypovídat. Velení pražské policie kauza šokovala. Dozvědělo se o ní až od naší televize.

 

Na stopu k policistovi Skrovnému se inspekce dostala díky kauze podvodů s biolihem.

Interní dokumenty, například informace z policejních evidencí, vytištěné z počítače pražského kriminalisty se totiž našly u jednoho z aktérů kauzy Biolíh lobisty Františka Vybírala. Ten inspekci řekl, že mu dokumenty v minulosti předal podnikatel František Mrázek.

 

V pražské policii bylo v poslední době podobných skandálů několik. Před dvěma lety byl přímo v kanceláři zatčen zástupce šéfa pražské kriminálky Zdeněk Pichlík. Čelí obvinění, že ovliňoval některé kauzy.

 

Pichlík byl od policie propuštěn. Spolu s advokátkou Tomáše Pitra už několik let žije v luxusní vile za Prahou.

Do potíží se dostal i ekonomický náměstek pražské policie Miroslav Platil. Díky pořadu Na vlastní oči vyšlo najevo, že dostával peníze od fotbalového bosse Petra Macha. Platil nakonec odešel od policie sám.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz