Zpravodajství

Zlodějíčkové vykrádali chatky

Nepříjemné překvapení čekalo v pondělí ráno na několik majitelů chat v zahrádkářské kolonii ve Štětí. Během noci tady pravděpodobně skupinka zlodějů vykradla a zdemolovala zařízení ve třech z nich. Za poslední týden je to už čtrnáctý takový případ.


Rozbité okno, vyházené nádobí z polic, převrácený nábytek. V takovém stavu našel dnes ráno pan Šmejkal svůj zahradní domek. Zloději jeho vnitřek převrátili naruby během noci na pondělí.

Aby se zloději dostali do zahrádkářské kolonie, prořízli si díru v plotě. Podle stop v záhoncích bylo v pondělí ráno také poznat, že si vyhlíželi všechno kovové, co by se dalo prodat ve sběrnách. Pak si vytipovali některé chaty. Tam, kde jejich majitelé neměli na oknech mříže, se jim podařilo vloupat.

Policie má podezření na skupinku dvanácti až patnácti lidí, kteří patří na Litoměřicku mezi známé firmy.

Škody policie vyčíslí, až se jí podaří kontaktovat všechny poškozené chataře. Zloději si vybrali záměrně chladnější víkend, kdy v chatkách nikdo ze zahrádkářů nepřespával. Podle vyšetřovatelů tady kradla skupinka asi tří lidí.

Policie chce podobným útokům zlodějů pro příště zabránit tím, že bude sem do zahrádkářských kolonií posílat více hlídek.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz