Zpravodajství

Válka v Praze: taxikáři versus magistrát

Válka v Praze: taxikáři versus magistrát
Zdroj: TV Nova

V otevřenou válku se změnil spor části taxikářů s magistrátem hlavního města Prahy. Obě dvě strany se vzájemně obviňují z porušování zákonů. Zatímco městu se nelíbí, že zhruba 90 taxikářů účtuje až trojnásobně vyšší ceny, než povoluje vyhláška, taxikáři obviňují město, že je bezdůvodně šikanuje a brání jim v provozování živnosti. Jeden z taxikářů se dokonce rozhodl zahájit protestní hladovku.

V naší reporáži vidíte běžné hádky taxikářů se strážníky na Staroměstském náměstí. Turisté nechápou, co se to děje. Důvod těchto hádek? Nástupní sazba 90 korun, cena za kilometr 99,50. A právě to magistrát hlavního města štve.

Vyhláška totiž jasně říká, že maximální nástupní sazba může být 40 korun a cena za kilometr 28 korun. Taxikáři ale tvrdí: Za tyto peníze nemůžeme přežít! Proto jsme zvýšili ceny.

Podle magistrátu je ale taxikář jedoucí za 90 korun zlodějem. A tak začala válka plná emocí. Magistrát chce těmto taxikářům znemožnit činnost.

Neporušujeme zákony, vrdí magistrát, přestože některým drahým taxikářům zakázal činnost. Jedním z nich je Zdeněk, který se rozhodl, že zítra zahájí protestní hladovku. A myslí ji smrtelně vážně.

Jak dopadne válka o ceny je nejasné. Právník taxikářů je ale připraven celý spor tlačit až k soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz