Zpravodajství

Arakain oslaví 25 let koncertem se symfoňákem

Arakain oslaví 25 let koncertem se symfoňákem
Zdroj: Sony BMG

Koncertem jak jinak než ve velkolepém stylu oslaví kapela Arakain čtvrtstoletí své existence. Těšit se můžete na současný Arakain v plné síle. Účast přislíbili také Aleš Brichta a Lucie Bílá. To vše libými tóny doplní Plzeňská filharmonie.

V plánu je také vystoupení důkladně utajovaného předskokana. Tato doslova monstrakce se uskuteční 20. dubna na zimním stadionu HC Slavia Praha v Edenu od půl osmé. Kapacita stadionu bude z důvodů velké scény omezena, proto byste s nákupem lístků neměli otálet. Během koncertu zažijete špičkovou hudební i světelnou show.

Hudební cesta Arakainu začala již v roce 1982. V letech 1984-1986 s formací vystupovala také Lucie Bílá. Kapela postupem času rychle prorazila vlastní osobitou tvorbou a výjimečnými Brichtovými texty. V hudebních anketách nasbírala mnoho titulů Skupina roku, Album roku či Instrumentalista roku. V roce 1996 obdržela Zlatou desku za prodej alba Legendy a o čtyři léta později byla oceněna také cenou České hudební akademie a Andělem 2000.

V roce 2002 řady souboru opustil zpěvák Aleš Brichta a na jeho místo nastoupil Petr Kolář, se kterým byla natočena alba Metalmorfoza a Warning!. Obě došla ocenění Zlatá deska, stejně jako výběr Balady - Best Of. Petr Kolář se začal od jara 2005 věnovat sólové dráze a na jeho místo nastoupil Jan Toužimský. Arakain dnes tedy vystupuje v obsazení Jan Toužimský (zpěv), Jiří Urban (kytara), Miroslav Mach (kytara), Zdeněk Kub (baskytara) a Lukáš Doksanský (bicí).

Tato nevšední skupina má na svém kontě celkem 14 řadových desek, které jsou podpořeny výročními výběry a live záznamy. Kapela je známá výborným zvukem i přesvědčivým hraním naživo a je u nás považována za legendu svého žánru. Máte-li rádi hard rock a metal, určitě si to nenechte ujít. Koncert bude zvěčněn také na DVD.

Sony BMG
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz