Zpravodajství

Arakain oslaví 25 let koncertem se symfoňákem

Arakain oslaví 25 let koncertem se symfoňákem
Zdroj: Sony BMG

Koncertem jak jinak než ve velkolepém stylu oslaví kapela Arakain čtvrtstoletí své existence. Těšit se můžete na současný Arakain v plné síle. Účast přislíbili také Aleš Brichta a Lucie Bílá. To vše libými tóny doplní Plzeňská filharmonie.

V plánu je také vystoupení důkladně utajovaného předskokana. Tato doslova monstrakce se uskuteční 20. dubna na zimním stadionu HC Slavia Praha v Edenu od půl osmé. Kapacita stadionu bude z důvodů velké scény omezena, proto byste s nákupem lístků neměli otálet. Během koncertu zažijete špičkovou hudební i světelnou show.

Hudební cesta Arakainu začala již v roce 1982. V letech 1984-1986 s formací vystupovala také Lucie Bílá. Kapela postupem času rychle prorazila vlastní osobitou tvorbou a výjimečnými Brichtovými texty. V hudebních anketách nasbírala mnoho titulů Skupina roku, Album roku či Instrumentalista roku. V roce 1996 obdržela Zlatou desku za prodej alba Legendy a o čtyři léta později byla oceněna také cenou České hudební akademie a Andělem 2000.

V roce 2002 řady souboru opustil zpěvák Aleš Brichta a na jeho místo nastoupil Petr Kolář, se kterým byla natočena alba Metalmorfoza a Warning!. Obě došla ocenění Zlatá deska, stejně jako výběr Balady - Best Of. Petr Kolář se začal od jara 2005 věnovat sólové dráze a na jeho místo nastoupil Jan Toužimský. Arakain dnes tedy vystupuje v obsazení Jan Toužimský (zpěv), Jiří Urban (kytara), Miroslav Mach (kytara), Zdeněk Kub (baskytara) a Lukáš Doksanský (bicí).

Tato nevšední skupina má na svém kontě celkem 14 řadových desek, které jsou podpořeny výročními výběry a live záznamy. Kapela je známá výborným zvukem i přesvědčivým hraním naživo a je u nás považována za legendu svého žánru. Máte-li rádi hard rock a metal, určitě si to nenechte ujít. Koncert bude zvěčněn také na DVD.

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz