Zpravodajství

V Moskvě havarovalo letadlo Challenger

Ruská metropole Moskva byla svědkem nepříjemné letecké nehody. Malý letoun Challenger, jenž měl letět na lince Moskva-Berlín, havaroval na moskevském letišti Vnukovo. Čtyři členové posádky nehodu přežili.

Původně agentury informovaly, že havaroval letoun Airbus A310. Později ale uvedly, že letadlo Challenger bylo menší. "Letoun havaroval, když jel na dráze na letišti Vnukovo," řekl mluvčí ruského ministerstva zdravotnictví. Podle CNN jsou zraněni tři členové posádky. Letadlo bylo podle Rusů vyrobeno v Kanadě. Letoun havaroval při startu ve 13:50 SEČ.

Podle ruského ministerstva dopravy letoun patří americké společnosti Ford-Aero a měl namířeno do Berlína. Při pokusu o vzlétnutí ve sněhové bouři začalo na jeho palubě z neznámých příčin hořet. Letoun měl potíže s motorem, na dráze se převrhl. Po neštěstí zůstaly trosky letadla na ranveji.

Při havárii údajně dva členové posádky utrpěli zranění, druzí dva vyvázli bez poškození zdraví.

Na palubě letounu nebyl ani jeden pasažér. V Moskvě panovalo v úterý odpoledne špatné počasí, které ztěžovalo přistání ostatních spojů.  Počasí bylo pravděpodobně příčinou havárie letadla. Letiště Vnukovo bylo po incidentu uzavřeno.

 

Reuters

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz