Zpravodajství

Další policisté spolupracovali s podsvětím

Další policisté spolupracovali s podsvětím
Zdroj: TV Nova

Už včera jsme vás jako první informovali o kauze vysokého důstojníka pražské policie Jaroslava Skrovného. Inspekce ho podezírá, že dával utajené informace podsvětí. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu přišli s dalšími šokujícími skutečnostmi. Podle nich s podsvětím spolupracovalo více policistů a nedělali to zadarmo.

V květnu 2006 šéf elitních detektivů Jan Kubice vystupuje před poslanci s tzv. Kubice zprávou. "Organizovaný zločin už do stání správy prorostl," řekl tehdy vážným hlasem Kubice. 

 

Kubiceho lidé o aktivitách Skrovného už tenkrát věděli a to byl podle nich také jeden z důvodů jejich vystoupení ve sněmovně.

 

Detektivové útvaru získali dokumenty o možné spolupráci nekterých důstojníků pražské policie s lidmi kolem zavražděného Františka Mrázka při domovních prohlídkách.

 

"Jak u zastřeleného Františka Mrázka, tak i udalšího obviněného jsme našli peníze, které měli sloužit k uplácení policistů," uvedla mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová.

 

Inspekce ministra vnitra zatím navrhla obvinit jediného policistu - už zmíněného Jaroslava Skrovného. Ten zatím odmítá vypovídat.

 

"Až se budou chovat jako inspekce a ne jako invizice, tak pak jsem ochotnej s nima diskutovat, jinak ne," prohlásil Skrovný.

 

Inspekce ministra vnitra případ dlouhé týdny tajila. Bála se úniku informací. O vyšetřování se nedozvěděli ani nadřízení policisty Skrovného.

 

Žalobce nyní chce, aby Inspekce kauzu Skrovného ještě došetřila. Inspekce policistu kvůli vynášení informací nepodezírá poprvé. Už před pěti lety byl v podobné kauze obviněn. Vinu se mu ale nepodařilo prokázat.

 

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz