Zpravodajství

Budou školní uniformy i na severu Čech?

Budou školní uniformy i na severu Čech?
Zdroj: TV Nova

S originálním nápadem přišla žákyně gymnázia v Dubí. Po vzoru studentů v zahraniční navrhla ve škole zavést uniformy. Nejdříve by se měly nosit jen při významných školních událostech, ale do budoucna se uvažuje i o každodenním používání. Jestli uniformy ano nebo ne rozhodlo na gymnáziu v Dubí referendum.

Kateřina, žákyně septimy na gymnáziu, s nápadem zavést ve škole uniformy přišla po stáži v Anglii. Tam jsou stejnokroje zcela běžné.
Nápad zavést uniformy se už v minulosti ve škole objevil, ale teprve Kateřina ho dotáhla do konce. Vyučování dnes muselo stranou, žáci totiž měli na programu mimořádnou událost. V referendu rozhodovali o stejnokrojích. Ze 140 žáků hlasovala většina pro.

Teď už zbývá jen vybrat uniformu, žáci si je sami dokonce navrhli a vybírat budou opět hlasováním. Nosit je budou zatím jen na školní slavnosti, výlety nebo na cesty do zahraničí.

Studenti tohoto gymnázia se v referendu rozhodli pro uniformy, nosit je začnou od prvního září.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz