Zpravodajství

Nová móda: Házení kamenů na vlaky

Nová móda: Házení kamenů na vlaky
Zdroj: TV Nova

Cesta vlakem se na trati Chrudim Pardubice stává nebezpečným riskem. Někdo tam na projíždějící soupravy hází kamení. Poslední takový případ skončil zraněním jedné z cestujících. České dráhy spolu s policií zatím marně hledají způsob, jak vandaly zastavit.

Podlitiny a škrábance v obličeji, boule na hlavě a oteklý krk. Tak dopadla paní Pořízová poté, co někdo hodil kámen na motorák, kterým se v neděli večer vracela z Chrudimi.

„Najednou hrozná rána, přiletěl kámen, proletěl mi kolem obličeje a začalo se sypat sklo," uvedla rozrušená paní Pařízová.

Zraněná žena vystoupila na zastávce v Medlešicích. Místo domů ale putovala na ošetření do nemocnice. Dnes dopoledne musela paní Pořízová k lékaři znovu. „Pravděpodobně jsem spolkla střípek, takže to tam mám vražený, píchá to, jak když tam máte špendlík," dodává poškozená.

Výtržníci prý házejí kamení na vagóny nejčastěji z tohoto mostu. Zaměstnanci drah tvrdí, že se tu v neděli neházelo poprvé.

„Ví se o tom už dlouho, ale chyťte je při tom," říká jeden ze zaměstnanců drah.

I když prý dráhy dělají, co můžou, uhlídat vrhače kamení se podle nich dost dobře nedá.

"Kdyby to spadlo na přední sklo, tak by to bylo pro strojvedoucí nebezpečný," říká strojvůdce lokomotivy.

Pokud policie vandaly dopadne, hrozí jim nejen odpovídající trest, ale také budou muset uhradit vzniklou škodu Českým Drahám v plné výši.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz