Zpravodajství

Nová móda: Házení kamenů na vlaky

Nová móda: Házení kamenů na vlaky
Zdroj: TV Nova

Cesta vlakem se na trati Chrudim Pardubice stává nebezpečným riskem. Někdo tam na projíždějící soupravy hází kamení. Poslední takový případ skončil zraněním jedné z cestujících. České dráhy spolu s policií zatím marně hledají způsob, jak vandaly zastavit.

Podlitiny a škrábance v obličeji, boule na hlavě a oteklý krk. Tak dopadla paní Pořízová poté, co někdo hodil kámen na motorák, kterým se v neděli večer vracela z Chrudimi.

„Najednou hrozná rána, přiletěl kámen, proletěl mi kolem obličeje a začalo se sypat sklo," uvedla rozrušená paní Pařízová.

Zraněná žena vystoupila na zastávce v Medlešicích. Místo domů ale putovala na ošetření do nemocnice. Dnes dopoledne musela paní Pořízová k lékaři znovu. „Pravděpodobně jsem spolkla střípek, takže to tam mám vražený, píchá to, jak když tam máte špendlík," dodává poškozená.

Výtržníci prý házejí kamení na vagóny nejčastěji z tohoto mostu. Zaměstnanci drah tvrdí, že se tu v neděli neházelo poprvé.

„Ví se o tom už dlouho, ale chyťte je při tom," říká jeden ze zaměstnanců drah.

I když prý dráhy dělají, co můžou, uhlídat vrhače kamení se podle nich dost dobře nedá.

"Kdyby to spadlo na přední sklo, tak by to bylo pro strojvedoucí nebezpečný," říká strojvůdce lokomotivy.

Pokud policie vandaly dopadne, hrozí jim nejen odpovídající trest, ale také budou muset uhradit vzniklou škodu Českým Drahám v plné výši.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz