Zpravodajství

Měl jsem strach, přiznává David Kraus

Měl jsem strach, přiznává David Kraus
Zdroj: Korzo

Hudebník a zpěvák David Kraus sice prošel už několika muzikály, ale nasmlouvané angažmá v žádném z nich nedotáhl do konce. Až loni mu Michal Pavlíček nabídl roli v Obrazu Doriana Graye, a ta jeho do té doby vlažný vztah k muzikálům razantně změnila.

Davidova prchlivá povaha zavinila, že se často s někým nepohodne a raději za sebou práskne dveřmi. Vše změnil až Pavlíčkův Dorian Gray. "Zapřisáhl jsem se, že už nikdy žádný muzikál dělat nebudu. A dopadlo to nakonec úplně jinak," říká David Kraus. "Tohle je moje první angažmá, které jsem dotáhl až do konce. Musím ale přiznat, že jsem měl na začátku strach. Bál jsem se hlavně sám sebe, aby to zase neskončilo jako předtím," říká David. "Důležité bylo i to, že šlo o hlavní roli," vysvětluje David Kraus. "Muzikály jako takové se mi totiž moc nelíbí, v podstatě mě nezajímají. Až tentokrát jsem měl pocit, že to téma je tak krásné a role úžasná, barevná, že ji musím vzít. Michal je navíc náš rodinný známý, takže mi to rozhodování trochu ulehčil."

Málem zase utekl
Pro Davida, který včera oslavil své sedmadvacáté narozeniny, je ale pořád na prvním místě jeho vlastní kapela a autorská tvorba. Jako muzikant je hodně soběstačný. Kromě toho, že hraje na klavír a na cello, postará se u písničky rád o hudbu, texty i aranže.

Syn herce Jana Krause na sebe poprvé upozornil veřejným vyznáním lásky herečce Zuzaně Norisové, které se brzy stalo rozhlasovým hitem, ale na druhé straně neznamenalo žádný začátek strmé kariéry. A bohužel ani nepohnulo srdcem půvabné Zuzany, do které se tehdy David opravdu zamiloval.

Zatímco filmoví tvůrci ho jako výrazný herecký typ přímo vyhledávají, divadelním jeviště jakoby ho pálilo. "Je pravda, že mám taková svá období, kdy pochybuju, kdy se nedaří a nic mě nebaví, to se pak s někým pohádám a prostě z projektu uteču," připouští David Kraus. "Měl jsem tuhle chvíli i po nastoupení do muzikálu Obraz Doriana Graye. Ze dne na den jsem si řekl konec, odcházím, zase to byl omyl. Ale vydržel jsem. Poprvé."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz