Zpravodajství

Některé nemocnice kvůli chřipce zakázaly návštěvy

Některé nemocnice kvůli chřipce zakázaly návštěvy

Chřipková epidemie v těchto dnech vrcholí. Nemocnice v nejpostiženějších oblastech proto přešly k následujícím opatřením. Zakázaly tu návštěvy svých pacientů. Takováto opatření jsou podle nich v současné době nezbytná. Jinak by totiž mohlo dojít až k ohrožení života pacientů.

Zdroj: TV Nova

Chřipková epidemie vypukla v naší republice i tento rok. Jako první tentokrát postihla Karlovarsko. Dále postupovala přes severní Čechy na východ. Zasáhla i jihozápad České republiky. Včera vydala zákaz návštěvy pacientů i nemocnice v Jindřichově Hradci. Tato pohroma se zatím vyhnula Praze i některým dalším městům. A to i přesto, že se nacházejí v rizikové oblasti.

Hygienici tvrdí, že podobné opatření, jako je zákaz návštěv pacientů v nemocnicích, je za daných okolností obvyklým krokem. Přistupuje se k němu tehdy, jestliže na 100 000 obyvatel přesáhne počet nemocných 2 000.

Chřipková epidemie zpravidla vypuká jednou za rok. V zasažených městech obvykle odezní do deseti dnů. Celková epidemie potom upadá většinou za 2 až 3 týdny.  

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz