Zpravodajství

Horská služba už vyjela k více než tisícovce případů

Horská služba už vyjela k více než tisícovce případů

Ta opravdová zima začala letos o něco později, než je obvyklé. V posledních týdnech už ale sněhová nadílka skutečně dorazila, takže fandové zimních sportů mohli konečně vyrazit na hory. Začala tím i sezona pro pracovníky horské služby. Ti vyjeli už k více než tisícovce případů.

Nejčastější úrazy, ke kterým v zimních obdobích na horách dochází, jsou zlomeniny rukou i nohou a otřesy mozku. Nejčastějšími pacienty tak bývají převážně děti a také nezkušení lyžaři. Ti často jezdí po sjezdovkách pomalu, a tak se stávají terčem různých srážek. Záchranářům tak v tomto čase přibývá mnoho práce. Za letošní zimu už vyjeli k více než tisícovce případů. Žádné úmrtí ale zatím nezaznamenali.

Horskou službu často využívají i vyčerpaní lidé

Horskou službu letos také velmi často volají vyčerpaní lidé, kterým dojdou síly v zatarasených úsecích lesa. Terén je totiž po nedávné vichřici náročnější než v jiných letech. Lidé tak často neodhadnou náročnost terénu plného popadaných stromů. Těžký pohyb v takovéto lokalitě je pak vyčerpá. Horská služba zaznamenala letos o 200 procent více úrazů ve volném terénu než v minulých letech.

Většina oblastí je připravená na další příval turistů

Největší smršť způsobila lednová vichřice na Šumavě. Tam lesníci ještě nestačili odklidit všechny trasy. Ostatní oblasti jsou na tom ale většinou lépe. Jejich zástupci proto turistům vzkazují, ať neváhají a bez obav jejich hory navštíví.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz