Zpravodajství

Vrchní státní zástupce Jiří Kulvejt přišel o místo

Vrchní státní zástupce Jiří Kulvejt přišel o místo
Zdroj: TV Nova

O své místo přišel jeden z nejvýše postavených mužů české justice, vrchní státní zástupce Jiří Kulvejt. Odvolal ho ministr spravedlnosti na návrh nejvyšší státní zástupkyně. Důvodem je nespokojenost s tím, jak Kulvejt řídil Vrchní státní zastupitelství.

 

 

 

 

Šéf žalobců Vrchního státního zastupitelství Kulvejt podle ministra spravedlnosti nezvládal řízení úřadu. To ale nebyl jediný argument pro jeho odvolání. Kulvejt v poslední době čelil kritice zejména proto, že nedávno sesadil z vedoucí funkce žalobce Jaroslava Dolejšího. Ten byl pro řadu lidí symbolem boje proti organizovanému zločinu. Kulvejt odvolání Dolejšího nezdůvodnil a dosud nejmenoval nástupce.

Pochybnosti o Kulvejtovi existují už dva roky

Pochybnosti kolem Kulvejta se objevily už před dvěma lety. Tehdy před policií promluvil poprvé jeden z obviněných v kauze Berka Daniel Thonat. Tvrdil, že Berkova skupina měla právě na Kulvejta dobré kontakty. To se ale dosud neprokázalo. Kulvejt dnes o svém odvolání mluvit nechtěl.

Kulvejt byl ve funkci 6 let. Jeho úřad se zaměřoval především na korupční kauzy a organizovaný zločin. Nástupcem Kulvejta bude Vlastimil Rampula z Nejvyššího státního zastupitelství.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz