Zpravodajství

Valentýnská pizza za 90 000 korun

Kuchař nalétal přes 1 600 kilometrů, aby vítězi dobročinné dražby upekl zřejmě nejdražší valentýnskou pizzu na světě.

Glasgowský šéfkuchař Domenico Crolla vytvořil pizzu obloženou jedlým zlatem, kaviárem namáčeným v šampaňském a humrem marinovaným v nejlepším koňaku. Tato gastronomický unikát byl pak vydražen v internetové aukční síni s tím, že celý výtěžek bude věnován na dobročinné účely.

Pochoutku si domů nakonec odnesl římský právník Maurizio Morelli. Kulinářský kouzelník Domenico Crolla přiletěl do italského hlavního města jen proto, aby pizzu připravil jako dárek k Valentýnu pro právníkovu manželku, Sabrinu Morelliovou, v místní restauraci.

"Tohle je ten nejlepší dárek k Valentýnu, jaký si umím představit. My Italové jsme experti na "amore" a já mám za to, že tahle pizza potvrdí dávno známý fakt, že cesta k ženinu srdci vede jejím žaludkem," tvrdí vzletně šéfkuchař Crolla.

Své dílo pojmenoval Pizza Royale 007, čímž vzdal hold vybranému vkusu elegantního agenta, Jamese Bonda. Kromě již výše zmíněných přísad na pizze nesměla chybět rajčatová omáčka, skotský uzený losos a telecí medailónky.

Částka, kterou pizza vynesla, putovala na konto Fondu Freda Hollowse, který se věnuje předcházení slepoty v rozvojových zemích.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz