Zpravodajství

ÚS zrušil část zákona, klienti zkrachovalých bank nic nedostanou

ÚS zrušil část zákona, klienti zkrachovalých bank nic nedostanou
Zdroj: TV Nova

Desetitisíce klientů zkrachovalé Union banky, Plzeňské banky a Kreditní banky Plzeň nedostanou žádné dodatečné náhrady. Ústavní soud dnes vyhověl stížnosti skupiny senátorů a zrušil část zákona, která to umožňovala. Soudu se nelíbilo hlavně to, že poslanci novelu přidali k zákonu, který s problémem nesouvisel. Klienti, kteří se už těšili na vyšší odškodné, se s tím nechtějí smířit.

K Ústavnímu soudu se od rána dostavovaly hloučky bývalých klientů tří zkrachovalých bank. Všichni doufali v jediné: že dnes konečně skončí čtyřleté čekání na dodatečnou výplatu odškodného. Ústavní soud dal za pravdu senátorům.

 

Ústavní soud dnes zrušil napadená ustanovení proto, že seznal že procedura při jejich přijímání byla protiústavní. Sen o vyplacení další části peněz se rázem ropzplynul.

Přestože klienti dříve zkrachovalých bank dostali náhrady až do výše 4 milionů korun, klientům Union banky, Plzeňské banky a Kreditní banky Plzeň přišly na účty částky do maximální výše 700 tisíc korun. Navrhovatelé normy jsou dnešním rozhodnutím Ústavního soudu překvapení.

 

 

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz