Zpravodajství

Kradli piana přímo z obchodu

Kradli piana přímo z obchodu
Zdroj: TV Nova

Jednoho z nejznámějších výrobců pian na světě, králové-hradecký Petrof, si vyhlídli zloději. Zmizelo odtud sedm vzácných hudebních nástrojů. Pachatele už policie dopadla, ale podezřívá i další osoby. Škoda jde přes jeden a půl milionu korun. Zaměstnancům teď hrozí až 8 let vězení.

Firma Petrof už vyrábí piana téměř 150 let. Ručně vyráběné nástroje patří mezi absolutní světovou špičku a jsou vyváženy do celého světa. Aby ale najednou zmizela 4 pianina a 3 klavíry, to se tady ještě nestalo. Škoda se pohybuje kolem 1 660 000 Kč

 

Přitom jeden takový klavír se vyrábí průměrně devět měsíců a jeho cena se pohybuje kolem 420 000 korun. Jak mohly stovky kilogramů vážící nástroje z továrny prostě zmizet zpočátku nikdo nechápal.

Pak ale policie zjistila, že zloději pracovali přímo uvnitř firmy.

Byli to tři zaměstnanci firmy, kteří měli za úkol rozvážet výrobky po celé ČR. A jak to tak vypadá, zaměstnanci úkol plnili svědomitě.

Jeden klavír se podařilo objevit nedaleko Plzně. Už měl nového majitele. V případu může být zapleteno i více osob

 

Podle firmy má ale každý kus na několika místech vyražené tzv. opusové číslo. To je pro každý klavír jedinečné. I proto vedení Petrofu doufá, že zbylých 6 pian je ještě stále na území ČR.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz