Zpravodajství

Včelaři se málem ve včelíně otrávili oxidem uhličitým

Včelaři se málem ve včelíně otrávili oxidem uhličitým
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Návštěva včelína málem skončila smrtí. Stalo se to v Trnávce u Nového Jičína. Dva muži se ve včelíně jednoho z nich přiotrávili oxidem uhličitým. Plynový teplomet, kterým si chtěli přitopit, spálil téměř všechen kyslík. Oba muži ztratili na několik dlouhých hodin vědomí.

Původně to měla být jen krátká návštěva dvou kamarádů. Málem se ale změnila v obrovskou tragédii. Pan Brus a pan Polášek se sešli v tomto včelíně. Byla jim ale zima, a tak zapálili plynový teplomet.

 

Kornelie Brusová, manželka jednoho z přiotrávených včelařů: "Pak jsem přišla a koukám, že je tam jakési ticho. " Teplomet však spotřeboval obrovské množství kyslíku a právě na to oba muži doplatili. V malé místnosti jim kyslík brzy došel, včelaři začali vdechovat oxid uhličitý a ztratili vědomí. Oba muži byli v bezvědomí nejméně čtyři a půl hodiny.

 

Kornelie Brusová, manželka jednoho z přiotrávených včelařů:  "Oni byli ztuhlí jak deska, nemohla jsem je přivézt k žádné komunikaci". Zdravotní stav obou včelařů byl zpočátku kritický, teď už jsou ale oba při vědomí. Jeden leží v Novém Jičíně, druhý v Ostravě.

 

Tomáš Oborný, mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě: "Jednalo se o otravu středního řádu, pacient je už v pořádku a brzy půjde domů." Lékaři hovoří o tom, že oba včelaři měli velké štěstí. Stačilo totiž ještě pár minut v bezvědomí a následky otravy by byly daleko horší.

 

Richard Váně, Záchranná služba Nový Jičín: "Při dlouhodobém nedostaku kyslíku dochází k otoku mozku s následkem smrti."

 

Případ už vyšetřuje i policie. Experti zajistili osudný teplomet, aby přezkoumali, jestli nebyl poškozený. Zbyněk Tomšík, policejní mluvčí, Nový Jičín: "Další šetření bude pokračovat až po výsleších poškozených."

 

Lékaři oba přiotrávené včelaře propustí domů nejdříve za dva týdny.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz