Zpravodajství

Košťanová mezi patnácti nej modelkami světa

Košťanová mezi patnácti nej modelkami světa
Zdroj: Korzo

Na prestižní mezinárodní soutěži Top Model of the World 2007 v Číně se první česká vicemiss Mirka Košťanová rozhodně neztratila. Ve finále, které proběhlo na valentinskou středu, se probojovala mezi nejlepších patnáct. Na stupně vítězů už ale nevystoupala a první příčka tak patří Brazilce.

„Nechali nám na nácvik jen jeden den, a navíc jsme nacvičovali venku. Byla tam zima", popisuje Mirka nácvik, který dívky absolvovaly těsně před finálovou částí soutěže. Ta se uskutečnila na stadionu před 5000 diváky a přenášela ji čínská televize.

Mirka se vrátí do Prahy v sobotu a podle svých slov se hned půjde podívat do Top Hotelu Praha na intenzivní soustředění finalistek České Miss 2007, které začíná už dnes. Dívky se budou připravovat na blížící se napínavý souboj o korunku královny krásy a atraktivní cestu kolem světa. O týden později, 24. února, je totiž čeká finálový večer před kamerami TV Nova.

Jde především o nácvik choreografie, součástí intenzivního soustředění jsou také zkoušky extravagantních modelů a přednášky o líčení i péči o bezpečnost krásek. Sami diváci pak rozhodnou, kterou finalistku při hlasování pomocí sms zvolí. Stejně jako na novou českou královnu krásy čeká pohádková výhra v podobě cesty kolem světa i na jednoho z hlasujících televizních diváků.
Česká Miss
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz