Zpravodajství

Zvířecích pacientů s chřipkou přibývá

Zvířecích pacientů s chřipkou přibývá
Zdroj: TV Nova

Veterináři po celé republice si v posledních dnech nemohou na nedostatek pacientů stěžovat. Nejen mezi lidmi, ale i mezi domácími zvířaty, především psy a kočkami, totiž v současné době řádí virózy. Příznaky jsou podobné lidské chřipce a je jich tolik, že někteří veterináři mluví o začínající epidemii.

Ucpaný nos, bolesti hlavy a kloubů, teplota - kvůli chřipce se nedávno plnily čekárny praktických lékařů. Podobný nápor teď zažívají veterináři. Nakažených rychle přibývá a zvířata nepříjemné příznaky zákeřné choroby nevnímají o nic lépe než lidé.

 

Přesně s těmito obtížemi se potýká například dvouletý jezevčík Čert. Jeho majitel pan zouhar si ho teď proto raději bere i do práce.

 

Ani s koncem pracovní doby ale starosti o nemocného člena rodiny nekončí. Připravit pro nemocné zvíře žrádlo - to není jen tak.

 

Češi by se pro svá nemocná domácí zvířata rozkrájeli. Obětují jim nejen svůj čas, ale také peníze, a to nikterak malé. Podle kvalifikovaných odhadů až dvě a půl milirdy ročně. 

 

Suma navíc každým rokem stoupá. Někomu se to může zdát nepochopitelné. Na druhou stranu se ale říká - kdo má rád zvířata, má rád i lidi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz