Zpravodajství

Nelegální loterie slibuje pohádkové výhry

Nelegální loterie slibuje pohádkové výhry
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo financí varuje před nelegální loterií z Německa, která slibuje pohádkové výhry. Její organizátoři oslovili dopisem řadu domácností v Česku s tím, že ve hře jsou miliony eur, luxusní auta nebo domy. Zájemci musí obratem poslat do Německa objednávku losu s číslem své platební karty a podpisem. Jenže pozor - údaje jsou snadno zneužitelné. Zájemce se navíc zavazuje platit za účast v loterii až 5000 korun měsíčně.

Pozvánky do německé loterie s hlavní výhrou 16 milionů eur. Ty teď plní schránky mnoha lidí v České republice.

Čechům nabízejí organizátoři loterie nejen miliony eur, ale také 690 luxusních aut, 150 exotických zájezdů nebo 20 velkolepých domů. Zájemce musí udělat jediné - podepsat objednávku losu, do které napíše číslo své platební karty.

To se totiž dá snadno zneužít. Důvěřivý zájemce se navíc v objednávce zaváže k tomu, že bude za účast v loterii platit až 5000 korun měsíčně.

Na čísle německé firmy, která loterii pořádá, je jen záznamník.
Nejde o první podobný pokus u nás vylákat z lidí peníze. Zřejmě proto už jsou Češi daleko opatrnější. Ministerstvo financí už podezřelou loterii prověřuje. Nevylučuje, že nakonec podá na organizátory trestní oznámení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz