Zpravodajství

Za stíháním Čunka stojí jeho sekretářka

Za stíháním Čunka stojí jeho sekretářka
Zdroj: TV Nova

Naše televize získala dosud utajovaný policejní dokument, který vnáší nové světlo do korupční kauzy šéfa lidovců Jiřího Čunka. Z písemnosti vyplývá, že jeho vyšetřování iniciovala prostřednictvím známé advokátní kanceláře Brož, Sokol, Novák bývalá sekretářka Marcela Urbanová. Ta to ale dosud popírala s tím, že v kauze figuruje jen jako svědek.

Konec roku 2006. Začíná korupční aféra Jiřího Čunka. Pozornost se obrací také na jeho bývalou sekretářku. Už dříve ho obvinila ze sexuálního obtěžování.

Naše televize ale získala tento utajovaný úřední záznam policie. Podle něho kontaktoval policisty loni v říjnu renomovaný advokát Jiří Novák. Policie doslova píše: "Novák uvedl, že jeho klientka Marcela Urbanová ví o tom, že starosta Vsetína Jiří Čunek dostal úplatek."

Advokát Novák se k dokumentu odmítl vyjádřit. Zmíněný policejní záznam, ale v tuto chvíli, žádný zvrat v kauze Čunek neznamená. „To je pro mě nová informace, ale nemyslím, že by to mělo ovlivnit vyšetřování," uvedl ministr vnitra Ivan Langer. Sám Čunek už týden o kauze nemluví, ani v pátek se nechtěl vyjadřovat. Pochybnosti v jeho kauze zůstávají. Veřejnosti dosud věrohodně nevysvětlil odkud pochází půl milion na jeho účtu.

Čunek podal proti svému obvinění stížnost. O ní má rozhodnout státní zástupce.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz