Zpravodajství

Rodina si stěžuje na pozdní příjezd záchranky

Rodina si stěžuje na pozdní příjezd záchranky
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Ani vedení příbramské záchranky, ani její zřizovatel Středočeský kraj nenašly žádnou chybu v postupu svých operátorek v kauze tříletého Marka. Na případ si asi vzpomenete. Markovi rodiče si stěžovali na záchranou službu proto, že k jejich synovi, který měl vysokou teplotu, nepřijela okamžitě.

Malý Marek měl čtyřicítky horečky a rodina, která neměla k dispozici auto, se dožadovala záchranky. Operátorka dispečinku jim radila, jak dítě léčit, ale odmítala poslat záchranný vůz. Ten nakonec na naléhání rodičů přesto vyjel na pomoc.

 

"Postup našich operátorek byl bez závad. Správně diagnostikovaly, že se jedná o běžnou virózu. V současnosti probíhá chřipková epidemie, je několik tisíc případů ve středočeském kraji," říkají zástupci záchranky.

 

"Po telefonu myslím nelze zkontrolovat ani vidět stav, ve kterém to dítě skutečně bylo," stěžuje si rodina chlapce.

 

To ale ředitel středočeské záchranky odmítá. Operátorky jsou školeny 10 až 12 let, aby příznaky odborně posoudily. Rodina chlapce se ale rozhodla podat trestní oznámení na neznámého pachatele a také stížnost k hejtmanovi Středočeského kraje.

 

"Považuji to za směšný přístup, myslím, že to dítě má na to nárok," říká chlapcova rodina.

 

Hejtmanství ale případ prošetřilo také a nenašlo v postupu operátorek žádný problém.

 

Největším problémem podle středočeské záchranky je to, že většina praktických lékařů končí pohotovost ve večerních hodinách a v noci pak záchranka řeší i případy, které jí nepřísluší.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz