Zpravodajství

Opilý Australan napadl žraloka

Dvaačtyřicetiletý Australan, který chytil žraloka dlouhého 130 centimetrů holýma rukama, je na sebe hrdý, ale svůj chrabrý čin už nehodlá nikdy opakovat. Alespoň ne za střízliva. Do křížku s ním se pustil prý jen proto, že byl opilý.

Phillip Kerkhof rybařil z mola poblíž Louth Bay, 1400 kilometrů na západ od Sydney, když si povšiml, že na mělčině plave mládě žraloka velrybího. "Připlížil jsem se k němu zezadu, a pak jsem na něj skočil a chytil ho. Dost sebou ve vodě mlátil a začal se točit kolem dokola, aby mne mohl kousnout. Já jsem ho ale držel pevně a nepustil. Je neuvěřitelné, co s vámi udělá pár panáků vodky," sdělil neohrožený rybář, který z boje vyvázl bez nejmenšího šrámu. Žralok mu sice vykousl v džínách mohutnou díru, ale jinak se opět naplnilo rčení, že nad opilci drží ruku pánbůh.

"Nikomu bych to nedoporučoval. Když jsem vystřízlivěl, trochu jsem o tom zapřemýšlel a řekl si, že jsem pěkný idiot, že jsem se do toho vůbec pouštěl," rekapituluje střízlivě Australan, který pracuje jako zedník. Svůj neobvyklý úlovek se rozhodl upravit k obědu a pozvat pár přátel.

V Austrálii žije mnoho druhů žraloků a v zemi je zaznamenáno v průměru 15 útoků na lidi ročně, z nichž jeden končí smrtí. Žralok velrybí, dorůstající délky patnácti metrů a váhy 30 tun, není pro lidi zpravidla nebezpečný.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz