Zpravodajství

Vyhrál milion dolarů, ale nemůže ho použít

Před pěti týdny vyslechl z úst lékařů neúprosný verdikt: Rakovina plic! Jednapadesátiletému Waynu Schenkovi z Naples ve státě New York předpověděli, že mu zbývá rok života, při patřičné péči o něco víc. Bývalý námořník však na ni neměl. Jedině kdyby vyhrál. A proto si koupil los.

Ke svému údivu zjistil, že mu štěstí přálo přímo vrchovatou měrou. Vyhrál hlavní cenu - jeden milion dolarů. Okamžitě začal spřádat plány, jak si za ně opatří nejlepší léčbu. Ovšem netušil, že přísné loterijní zákony tohoto amerického státu nedovolují vyplatit celou částku najednou, ale musí se po dobu více než dvaceti let drobit na 50 000 dolarů ročně!

Léčení na speciální klinice ve Filadelfii však bylo podmíněno složením zálohy 125 000 dolarů a dalších 250 000 jako jakési kauce na pokrytí nutné zdravotní péče. Loterijní společnost neobměkčilo ani Waynovo zoufalé tvrzení, že se v jeho případě jedná o otázku života a smrti. Neochvějně trvala na svém.

"Vím, že se za peníze nedá koupit všechno," svěřil smrtelně nemocný muž médiím, "ale díky jim se dá přece mnohé změnit, odvrátit alespoň na čas neúprosný osud."

Větší pochopení než provozovatelé lotta naštěstí projevilo vedení filadelfské kliniky. Nyní totiž zvažuje, zda by přece jen nemohlo začít Schenka léčit. Insolventní rozhodně není a časem se mu snad i podaří vymámit potřebnou sumu z instituce, jíž jsou regule přednější než lidský život.

 

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz