Zpravodajství

Tři pachatelé v kuklách přepadli benzinovou stanici se zbraní v ruce

Tři pachatelé v kuklách přepadli benzinovou stanici se zbraní v ruce

Jižní spojka v Praze je frekventovaná komunikace, po níž jezdí auta křižující Česko přes hlavní město. V sobotu kolem desáté večer se ale na Jižní spojce odehrál kriminální případ. Trojice pachatelů ve věku od 31 do 42 let tam totiž přepadla jednu z čerpacích stanic. Uvedl to policejní mluvčí Tomáš Hulan. Událost monitoroval reportér Jiří Borovec.

Zdroj: TV Nova

Podle Hulana přijeli pachatelé k čerpací stanici ve voze Fiat Uno. Prodavač neměl příliš mnoho šancí se bránit. Dva lupiči ho zavlekli do prodejny, třetí - žena - čekala v autě. Aby se pachatelé zmocnili pokladny, museli ji z jejího původního místa vypáčit. Během pár vteřin se tržba stěhovala do kapes zakuklenců.

Se zbraní v ruce si pachatelé chtěli na zaměstnancích obsluhy vynutit peníze. Podle našich informací si lapkové odnesli z čerpací stanice 60 tisíc korun. Policisté se ale o jejich akci dozvěděli bezprostředně po činu, zahájili tedy pátrání.

Lupiči byli rychlým zadržením podle všeho notně zaskočeni. Akci si zřejmě plánovali do posledního detailu. Nepomohlo jim ani to, že měli vozidlo opatřeno odcizenými registračními značkami. Teď je fiat na policejním parkovišti a nikdo neví, za jak dlouho si ho jeden z pachatelů bude moci vyzvednout.

"Ve 22:07 se policii podařilo pachatele zadržet," sdělil našemu serveru mluvčí Hulan. Nyní jsou tři pachatelé v policejní cele, byli obviněni z loupeže. Hrozí jim vazební cela.

Loupeže na benzinkách se množí

Případ loupeže na čerpací stanici není ojedinělý. Dva mladíci chtěli začátkem ledna snadno přijít k penězům. Vybrali si benzinovou pumpu a naplánovali přepadení. Loupež ale nevyšla, policie oba chytila i s penězi. Oběma teď hrozí až deset let vězení.

Benzinovou čerpací stanici ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem v lednu přepadli dva maskovaní lupiči. Pod pohrůžkou použití zbraně donutili zaměstnance k vydání několika tisíc korun. Muže podezřelé z loupeže policie zadržela.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz