Zpravodajství

Janis Sidovský zanevřel na novináře

Janis Sidovský zanevřel na novináře
Zdroj: Korzo

Producent Janis Sidovský, blízký přítel prezidentky nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové, se rozhodl, že nejméně půl roku nebude poskytovat žádné rozhovory novinářům. "Volají mi denně desítky lidí z různých médií, ale musíte mi prominout, učinil jsem po zralé úvaze takovéto rozhodnutí," řekl životní partner Pavla Vítka.

Důvodem, který oba vedl k tomu, že se nebudou na veřejnosti vyjadřovat a stáhnou se do ústraní, je podle Sidovského nechutná hysterie, která se rozpoutala po pohřbu hudebního skladatele Karla Svobody. Janis Sidovský, který pomáhal vdově Vendule s organizací pietního aktu, nemá zájem podílet se rozpitvávání této tragédie, která je všechny hluboce zasáhla.

S Vendulou Svobodovou spojuje Janise i společné pracoviště, které sdílí s Nadací Kapka naděje. Tu také jeho agentura mediálně zastupuje a organizuje její charitativní akce. Oba také od září téměř každý pátek a sobotu trávili společně při studiu. Absolvovali exkluzivní certifikovaný kurz Top management, určený manažerům na vrcholových pozicích. Kurz v ceně asi padesáti tisíc korun byl zaměřen na vedení lidí, finanční management, řízení změn a strategický management. Vendula Svobodvá i Janis Sidovský absolvovali závěrečné tři dny intenzivní výuky a závěrečné zkoušky úspěšně, takže oba spolu s dalšími dvanácti manažery z Čech a Moravy obdrželi kýžený Certfikát ICV. Stalo se tak v lipenském hotelu Jenišov jen pár hodin před tragickou sebevraždou geniálního hudebního skladatele Karla Svobody.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz