Zpravodajství

Hlavní hrdinka Světel pasáže – Monika Hilmerová

Hlavní hrdinka Světel pasáže – Monika Hilmerová
Zdroj: TV Nova

Ve středu 21. února začne TV Nova vysílat nový původní seriál z právnického prostředí - Světla pasáže. Hlavní postavou je v něm JUDr. Ema Justicová, kterou hraje slovenská herečka Monika Hilmerová (32).

Podle Moniky Hilmerové je jí postava Emy Justicové velmi blízká, jediný rozdíl spatřuje v tom, že jí by spíš lákalo trestní právo než to rodinné, kterému se Justicová věnuje. Zatímco Ema už má devítiletou dceru Rézi, Monika je zatím svobodná a bezdětná. Když však byla ve věku Rézi, už poprvé stála před kamerou ve filmu O sláve a tráve. V té době také už zpívala ve sboru. Záhy se začala věnovat sólovému zpěvu a postupně se učila hrát na flétnu a na klarinet.

Zpívající herečka
Čtyři roky také pilně docházela do dramatického kroužku a ve výtvarném se zdokonalovala v kreslení. „Zpěv je mi stále blízký, když mám čas, věnuji se mu i nadále. Postupně sbírám materiál na vlastní CD. I když mě zpěv hodně naplňuje, měla jsem vždy více práce jako herečka, proto u mě nakonec převážilo herectví. Oboje jsem skloubila v šestnácti letech, kdy jsem se stala herečkou Radošinského naivního divadla. Tam jsme v každé hře měli spoustu písniček," prozradila Monika Hilmerová.


Herecké začátky
Současně s účinkováním v Radošinském naivním divadle Monika chodila na gymnázium. Po jeho absolvování šla studovat herectví na VŠMU (Vysoká škola múzických umění) v Bratislavě. „Na škole jsem začínala jakoby znovu. I když jsem měla dlouholetou praxi v divadle a před kamerou, ve škole jsem začínala hezky od etud a cvičení, tak jako ostatní. Jen s tím rozdílem, že jsem se od začátku trochu styděla, protože jsem cítila, že se ode mě očekává něco víc," řekla. „A také mi přišlo hrozně nepřirozené hrát naplno v malých místnostech, když už jsem byla zvyklá hrát před stovkami diváků ve velkých sálech. Připadala jsem si, jako kdybych měla hrát divadlo v obýváku za denního světla. Ale naštěstí období etud netrvalo dlouho a začali jsme dělat i představení. To, že jsem šla studovat herectví později, než bývá běžné, bylo dobré, protože jsem už přesně věděla, co se chci naučit."

 

Rodina
Monika Hilmerová nepochází z umělecké rodiny. Maminka a bratr jsou projektanti a tatínek je stavební inženýr. „Už léta s mým bratrem staví ekologické domy z nepálené hlíny," prozrazuje herečka a dodává, že každý z její rodiny umí hrát na nějaký hudební nástroj.
Monika Hilmerová také miluje zvířata - jejími miláčky jsou německý ovčák a mini králík - a ráda chodí do přírody. Ta jí prý vždy na delší čas nabije energií a ona pak lépe zvládá to, že během dnů, kdy natáčí seriál Světla pasáže, je v Praze sama.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz