Zpravodajství

Univerzita nabízí kariéru diplomovaného funebráka

Univerzita v Bathu je první vysoká škola ve Velké Británii, a možná i v celé Evropě, která nabízí vysokoškolský diplom v oboru pohřebnictví. Studium se bude zabývat vším potřebným z hlediska praxe i teorie, od různých způsobů, jak utěšovat pozůstalé, až po nakládání s ostatky.

Organizátoři studia tvrdí, že je vzhledem ke společenské objednávce nejvyšší čas tento obor zavést, protože tradiční pohřby jsou v Británii na ústupu. Čím dál tím více lidí si přeje pohřby nezvyklé, například s motorkou místo pohřebního vozu či popelem rozprášeným do vzduchu ohňostrojem.

"V naší multikulturní společnosti se objevují nejen různé tradiční obřady a rituály pocházející ze všech koutů světa, ale i zcela nové," vysvětluje Alan Slater, předseda Národní asociace majitelů pohřebních ústavů. "Stále více nejde při pohřbech jen o ukládání ostatků a připomínání si mrtvých, ale stále víc zájemců z ní chce mít spíše oslavu života."

Mezi další méně běžné univerzitní kurzy v Británii patří studium golfu na univerzitě v Lincolnu a psychologie paranormálních jevů v Coventry. Ale nejkurióznější zřejmě stále je nabídka Staffordshire University, která umožňuje studium fotbalové kultury zaměřené na kulturní význam Davida Beckhama.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz