Zpravodajství

Pražský výběr II finišuje projekt vskutku monstrózní

Pražský výběr II finišuje projekt vskutku monstrózní
Zdroj: Sony BMG

V těchto dnech dokončují muzikanti okolo Michaela Kocába nahrávání alba, které se pod hlavičkou Pražský výběr II na pultech obchodníků s hudbou objeví už koncem března. V plném proudu jsou také přípravy velkolepého turné.

V nahrávacím studiu právě vrcholí finální mastering deset let očekávané nové desky Pražského výběru. Album bude obsahovat deset skladeb, z nichž pod osmi je coby autor podepsán lídr kapely Michael Kocáb. Autory dvou dalších skladeb jsou bubeník Klaudius Kryšpín a nový byskytarista Richard Scheufler.

Současně s deskou se ve studiu dokončuje několik videoklipů v režii Michaela Kocába, producenta Jana Soukupa a renomovaných kameramanů Jana Malíře a Miroslava Čvorsjuka. Bezchybným střihem a efektní výtvarnou složkou vše dotváří zpěvačka skupiny Zlata Kinská, která zároveň připravuje vizualizaci skladeb pro obrovskou telestěnu v rámci koncertního turné. Grandiozní scénické řešení tour projektuje architekt Jan Konečný, který spolupracoval například s Peterem Brookem na centru Pompidou v Paříži či Národním divadle v Praze.

V rámci koncertního turné Diváci uslyšíte v živém provedení všechny nové skladby a pro stálé fanoušky je připraven blok "starých dobrých pecek" z dílny Michaela Kocába.

Velkolepě pojatá Tour s působivými 3D laserovými efekty, poprvé představenými v České republice, se pojede od května a po zastávkách ve všech velkých městech bude zakončena v Praze. V jednání je také zahraniční host, který by měl vystoupit v roli předkapely.

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz