Zpravodajství

Lékařka v Hurghadě prý dokáže vyléčit svalovou dystrofii

Lékařka v Hurghadě prý dokáže vyléčit svalovou dystrofii
Zdroj: TV Nova

Odborníci neurologové upozorňují na podivné praktiky lékařky Evy Augustýnové, která ordinuje v egyptské Hurghadě. Žena tvrdí, že dokáže léčit i neléčitelnou svalovou dystrofii - nemoc, která postihuje pouze chlapce. Pochopitelně za vysoké poplatky. Podle lékařů je to ale nemožné.

Chlapců trpících svalovou dystrofií je v České republice přes 500. Na tuto smrtelnou nemoc zatím neexistuje lék. Eva Augustýnová ale na svých internetových stránkách nabízí podle lékařů zázrak - účinný způsob léčby neléčitelné nemoci.

Stačí prý přijet na několik týdnů do Egypta a zaplatit. Lékařka uvádí, že léčba je postavená především na změně podnebí, odpočinku a dietě. To ale neurologové považují za absolutní nesmysl.

Ti, kteří už léčbu absolvovali, sice paní doktorku v internetových diskusích chválí, ale o konkrétní výsledcích a průběhu léčby svalové dystrofie, hovořit nechtějí. Neurologové se shodují na tom, že pobyt u moře nemocným chlapcům jen a jen prospěje. O nějakém vyléčení se ale v žádném případě bohužel hovořit nedá.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz