Zpravodajství

Bomba vyděsila mateřskou školku

Bomba vyděsila mateřskou školku
Zdroj: TV Nova

Chvíle strachu dnes zažily učitelky, personál a také děti z mateřské školky v Říčanech na Brněnsku. Na její zahradě totiž dělníci při výkopových pracích objevili nevybuchlý dělostřelecký granát z druhé světové války.

Dělníci hloubili v těsné blízkosti školky výkopy pro novou kanalizaci. Železnou radlicí přitom odkryli půlmetrový dělostřelecký granát s ráží 155 milimetrů. „Vypadalo to jako klacek," říká bagrista Jaroslav Vít. Až když dělníci věc vytáhli, zjistili, že je to granát.

Granát byl plně funkční

Hrozila exploze, která mohla ohrozit životy 42 malých dětí a personálu školky včetně blízkého okolí. „Střepiny by mohly mít dolet až 400 metrů," vysvětluje pyrotechnik Bronislav Ptáčník. Protože hrozila možnost výbuchu, okamžitě zareagovali policisté a evakuovali děti z mateřské školky.

Učitelky měly strach

Granát při kontaktu s železnou radlicí prý jen šťastnou náhodou neexplodoval. Pyrotechnici granát odvezli k likvidaci a přibližně po hodině se mohly děti znovu vrátit do školky. V Říčanech se přitom jedná už o druhý nález nevybuchlé munice za poslední měsíc.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz