Zpravodajství

Mateřské školky se staví proti novému systému rozdělování dotací

Mateřské školky se staví proti novému systému rozdělování dotací

Nový systém rozdělování státních dotací se nelíbí vedení některých mateřských školek. Ty totiž tvrdí, že je pro zařízení s více dětmi velmi nevýhodný. Podle Společnosti pro předškolní výchovu totiž platí, že čím je ve školkách více dětí, tím rostou starosti s nedostatkem peněz.

Zdroj: TV Nova

Každé další dítě znamená pro mateřskou školu mínus 36 korun. Peníze určené na mzdy tak s vyšším počtem žáků klesají. Podle ministerstva školství je takováto situace zcela v pořádku. Vedení mateřských školek si ale myslí něco jiného.

Starší systém byl ještě nevýhodnější

Mateřská škola, která přijme více dětí, totiž na tuto skutečnost potom v praxi doplácí. Ministerstvo se brání tvrzením, že starší systém byl pro školky ještě více nevýhodný.

Školky budou o peníze usilovat dál

Jedno je tedy zatím jisté. Peníze mateřským školám nestačí. O jejich získání se tedy budou dále pokoušet. Jestli se jim to podaří, ukáže až čas.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz