Zpravodajství

Lenka Hornová se těší na Lauru

Lenka Hornová se těší na Lauru
Zdroj: Korzo

Moderátorka a maminka v očekávání Lenka Hornová na sebe práskla, že nemusí vůbec utrácet za výbavičku pro mimino. "Mám čtyři dobré kamarádky, které v poslední době porodily holčičky, takže všechno od nich dostanu," pochlubila se čtyřicetiletá nastávající matka.

Spolu s otcem dítěte, Liborem Kodadem, dvaačtyřicetiletým televizním režisérem a svého času šéfredaktorem Snídaně s Novou, už jsou spolu přes deset let a nastávající tatínek dostal zprávu o miminku pod stromeček. Už vědí, že to bude holčička, a vybrali pro ni spolu jméno. Schválil ho i Lenčin první syn Michal, kterému letos bude sedmnáct let.

Proti tomu, že bude mít sestru, prý vůbec nic nenamítal, naopak. "Těší se, že se o něj konečně nebudu tolik starat a budu se věnovat dítěti," prohlásila Lenka. Toužebně očekávaná holčička se tedy bude jmenovat Laura a narodit by se měla na přelomu června a července.

Psát může i na mateřské
Účinkování na televizní obrazovce Lence nijak nechybí. Začínala jako moderátorka Snídaně s Novou, poté uváděla dlouhou dobu pořad Prásk. Poslední dobou se však z prostoru před kamerou přesunula spíše do zákulisí, kde působí jako scenáristka či dramaturgyně.

Pracovala na reality show Big Brother a nyní se věnuje psaní scénářů pro seriál Ulice. Tomu by se určitě také ráda věnovala i po narození své dcerky. Psaní ji totiž dle vlastních slov velice uspokojuje. Navíc má tu výhodu, že u počítače může klidně stát i dětská postýlka, takže Laura bude mít maminku neustále na dosah.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz