Zpravodajství

Hitparáda zkažených potravin: foto zasílejte na izpravy@nova.cz

Hitparáda zkažených potravin: foto zasílejte na izpravy@nova.cz

V posledních dnech hýbe celou Českou republikou skandál okolo potravin, které prodává obchodní řetězec Kaufland. Bylo již zaznamenáno několik produktů, jejichž nekvalita silně přesahovala únosnou mez. Kaufland nám doposud nabízel jablečné perníčky s moly a červy, plesnivé jahody a paštiku s červy. Posledním objevem jsou utopenci, v kterých jedna zákaznice rovněž objevila lezoucí červy. Náš server proto vyhlašuje hitparádu zkažených potravin. Své fotografie posílejte na naši internetovou adresu izpravy@nova.cz.

Zdroj: TV Nova

Náš internetový server proto vyzývá další „napálené" zákazníky, aby nám rovněž zaslali fotografie případného podobně podivného zboží. Fota můžete zaslat na naši internetovou adresu izpravy@nova.cz. Společně tak vytvoříme seznam produktů, které bychom měli kupovat jen se zvýšenou opatrností. Za případnou spolupráci předem děkujeme.

Fotografie zkažených arašídů z Hradce Králové

A máme tady další ohlas na naši výzvu. Čtenář našeho portálu z Hradce Králové nám zaslal fotografii zkažených arašídů. Ty si v září roku 2005 zakoupil v jedné královehradecké prodejně Kauflandu. Mezi arašídy a přímo na nich se nalézali brouci. Zde je fotografie, kterou tento zákazník pořídil:

Zdroj: TV Nova

 

Zdroj: TV Nova

 I plísňový sýr může být plesnivý. Jednu takovou nechtěnou plíseň objevil na sýru s názvem Zlatá niva náš další čtenář, tentokrát z Bohumína. Plesnivý plísňový sýr si zakoupil v místním supermarketu Albert.

 

Zdroj: TV Nova

Včera jsme se dozvěděli o dalším případu závadných potravin. Tentokrát se jedná o zboží zlínské prodejny Hruška. Jedna zákaznice si tu koupila čokoládu. I ona v ní ale doma po rozbalení objevila červy.

Zdroj: TV Nova

Utopence, které se staly jedním z posledních takovýchto objevů, si zakoupila jedna zákaznice v obchodě Kaufland. Jednalo se o zboží značky Cajthaml. Jak utopence vypadaly doma po otevření krabičky, ukazuje následující fotografie.

Zdroj: TV Nova

Včera k těmto závadným potravinám přibyly jahody, které si zákazníci v Kauflandu mohli koupit za neuvěřitelně nízkou cenu. Při bližším pohledu si však jahody mohla zakoupit jen velmi otrlá povaha. Jahody byly totiž celé plesnivé. Posuďte sami:

Zdroj: TV Nova

 

Zdroj: TV Nova

A nyní přicházejí na řadu proslulé jahodové perníčky. V provozovně Kauflandu v Praze 8 je objevila zase jiná zákaznice. Sladkost měla několik týdnů prošlou spotřební lhůtu. Po jejím otevření však z ní navíc vylétli moli a přítomni byli i lezoucí červi.

Zdroj: TV Nova

 Obchodní dům Kaufland v Hradci Králové zase prodával silně zapáchající paštiku. I po té se při bližším přezkoumání promenádovali červi. Zkaženou potravinu objevil reportér TV Nova.

Zdroj: TV Nova

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz