Zpravodajství

Vedle Svěráka hraje Budař toho druhého od lahví

Vedle Svěráka hraje Budař toho druhého od lahví
Zdroj: Korzo

Už za dva týdny vstoupí do našich kin Svěrákovy Vratné lahve. Krom Zdeňka Svěráka, Daniely Kolářové a Ondřeje Vetchého se ve filmu objeví i Jan Budař. Hraje chlapce, co si přeje studovat vysokou školu. Tím se od Honzy liší, protože on by už do školních lavic nezasedl. Naposledy to zkoušel na režii na FAMU.

„Ten chlapec by chtěl studovat práva nebo možná pedagogiku - tělovýchovu a zeměpis, ale pracuje v oddělení vratných lahví v supermarketu," popisuje Budař svého hrdinu od lahví. "Pořád si plánuje, jak bude studovat tu vysokou školu, ale už mu bude třicet, a tak začíná mít pocit, že už to nezvládne," usmívá se Budař a přidává svůj soukromý tip, že se mu to nakonec v pětatřiceti podaří. To ale už ve filmu diváci neuvidí. 

Na konkurz musel dvakrát
Hrát po boku Zdeňka Svěráka se poštěstí málokomu a Honza na to vzpomíná s radostí. „Dělal jsem konkurz, už když ten film připravovali poprvé, to je asi už tři roky zpátky," popisuje Budař a dodává, že když se film chystal podruhé, musel na další konkurz a je moc rád, že se Svěráky mohl spolupracovat.

Na FAMU potřetí nešel
Honza už by se dnes studiu bránil. „Jsem rád, že už se nemusím nic denně učit a pak to zase zapomínat, protože to, co se člověk naučí, pak většinou nepotřebuje," říká herec, který dvakrát zkoušel štěstí na režii. Když se hlásil na FAMU poprvé, byl osmý a brali pět lidí. Podruhé to také nevyšlo, tak to do třetice nezkoušel.

Neví, jestli na to má
Přestože nemá Honza režii vystudovanou, nebyl by prvním hercem, který by režíroval. „Režie mě pořád láká, ale zjistil jsem, že je opravdu hodně náročná po všech směrech, takže nevím, jestli na to někdy budu mít." 

 

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz