Zpravodajství

dŘevěná včela doprovodí Noc filmových nadějí

Noc filmových nadějí je nejen o filmech ale také o doprovodném programu. Hudební produkce se ujaly dvě kapely, z nichž vám představíme nejprve dŘevěnou včelu.

dŘevěná včela vznikla přibližně před šesti lety v Kolíně jako středoškolská kapela původně studentů gymnázia. Členy jsou kytarista Adam (21), baskytarista Štěpán (21), zpěvák Míra (25) a bubeník Kamil (19).

"dŘv" je kapela s bohatou koncertní zkušeností, mezi kterou patří pravidelné účinkování na festivalech Natruc, Rock for people nebo předskakování či přímo hraní s kapelami jako je Divokej Bill, Kryštof, Mňága a Žďorp, Vypsaná fixa, Horkýže slíže a další.

Divoká zdŘevěnila aneb jak vznikl název kapely

Příběh názvu se odehrál v době, kdy kluci absolvovali konkurs do filmu Divoké včely, který později provázely finanční problémy a natáčení bylo zastaveno. Nakonec si v něm ani nezahráli. Název filmu je však inspiroval k pojmenování kapely. Jelikož jej použít nemohli, přemýšleli, jak ho změnit, aby zněl podobně. Vše nakonec vyřešila jedna vášnivá noc, kdy jemnější polovička druhý den ráno svému protějšku říká: „Co to vidím? Moje divoká včela už je zase dřevěná. Dřevěná včela!" A nazev kapely byl na světě. Celý příběh najdete na oficiálních stránkách www.drevenavcela.cz

Hledá se manager
"V současné době jako kapela usilujeme o zisk profesionálního zastoupení (managment, produkce, booking koncertů..). Cílem dŘevěné včely je prosadit naši hudbu, náš produkt na hudební trh. Po několika letech práce cítíme, že můžeme nábídnout něco jedinečného, co na českém trhu chybí, nicméně není v našich silách, tak jak tomu bylo doposud, zajistit si tento postup svépomocí, " sdělila našemu portálu kapela a my jen doufáme, že se jim to podaří.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz